pondělí 21. ledna 2013

Ray Ban - brýle hollywoodských hvězd

Sluneční brýle Ray Ban jsou považovány za jedny z nejvíce módních a nejkvalitnějších modelů brýlí na světě. Svoji obrovskou popularitu si brýle vysloužili především díky několika hollywoodským režisérům, kteří sluneční brýle Ray Ban použili jako nepostradatelné sexy doplňky k hlavním postavám svých slavných filmů.  Čím jsou brýle Ray Ban tak výjimečné, že byly použity pro svět filmu a kde přišly ke svému sice neobvyklému, ale za to velmi originálnímu a dnes již proslulému tvaru? To vše se dozvíte, pokud trochu zapátráte v samotné historii této legendární značky brýlí.

Historie značky Ray Ban

Značka Ray Ban byla založena v USA v roce 1937 firmou Bausch & Lomb a od roku 1999 ji vlastní italská firma Luxottica. Sluneční brýle Ray Ban byly původně speciálně navržené pro letectvo Spojených států, údajně proto, že vojáci odmítali nosit klasické sluneční brýle, které vytvářely nevzhledné neopálené kruhy kolem očí. Brýle Ray Ban jsou tedy unikátní svým tvarem, který chrání oči před slunečním zářením, ale zároveň nedoléhá těsně k obličeji a dokonale tak eliminuje ostrý přechod mezi opálenou a neopálenou částí obličeje. Takto tedy vznikly jedny z nejznámějších slunečních brýlí Ray Ban Aviator, které jsou dodnes přezdívané také jako “pilotky“. 

Ray Ban ve filmu

Od roku 1982 se sluneční brýle Ray Ban, díky svému nadčasovému vzhledu, začaly objevovat i ve světě filmu. Jedním ze zásadních filmů se pro brýle Ray Ban stal snímek Top Gun, který je situovaný do leteckého prostředí. Hlavní roli v něm ztvárnil mladý Tom Cruise, jehož drsný pohled, ukrytý pod slunečními brýlemi Ray Ban Aviator, naprosto uchvátil celý svět a značce Ray Ban zajistil velkou slávu. Od té doby se doslova strhla mánie brýlí Ray Ban. 

Top Gun
Dalším slavným modelem ve světě filmu se staly sluneční brýle Ray Ban Wayfarer, které byly k vidění například ve filmech Riskantní podnik, Miami Vice nebo Měsíční svit. Jedinečné sluneční brýle se objevily ve více než  60 filmech a televizních pořadech za rok. V tomto období se brýlí Ray Ban Wayfarer podařilo prodat až 1, 5 milionů kusů.
V současné době jsou sluneční brýle Wayfarer oblíbeným módním doplňkem celosvětově uznávaných celebrit, jako je Madonna, Brad Pitt, Jack Nicholson, Jude Law, Beyonce, Justin Bieber, Kristen Stewart nebo Robert Pattinson.
Robert Pattinson

Provedení slunečních brýlí Ray Ban

Sluneční brýle Ray Ban vynikají svými vysoce polarizovanými krystalickými skly, které zaručují perfektní, jasný a ostrý pohled a dokonalou UV ochranu. Obruby pro sluneční brýle Ray Ban jsou kovové nebo plastové, navíc jsou vysoce odolné proti nárazu. Kultovní brýle Ray Ban jsou k dispozici v různých modelech i barvách slunečních čoček.

Dioptrické brýle Ray Ban

Proslulá značka brýlí Ray Ban nezahálí ani v oblasti dioptrických brýlí, které jsou velmi populární a oblíbené. Obruby dioptrických brýlí Ray Ban jsou plastové, kovové nebo vrtané. Kolekce nabízí širokou nabídku tvarů i barev, k dispozici jsou i neutrální barvy a přirozené provedení. Dioptrické brýle Ray Ban jsou velmi moderní, zajišťují ochranu proti UV záření a vytvářejí dokonalý komfort pro váš zrak.

Žádné komentáře:

Okomentovat