neděle 17. února 2013

Dioptrické brýle

Nosíte dioptrické brýle a chystáte se koupit nové? Nechejte se inspirovat jednoduchými tipy jak postupovat při výběru brýlí tak, abyste byli spokojeni a cítili se s nimi dobře. Dioptrické brýle jsou totiž nejen důležitou zdravotní pomůckou, ale také vám mohou posloužit jako skvělý módní doplněk, který dokáže podtrhnout vaši osobnost nebo perfektně doplnit image.

Jaké existují typy obrub?
V posledních letech jsou mezi nositeli dioptrií velmi oblíbené výrazné a barevné modely brýlí. Jedná se především o hranaté velké obruby, nebo dvoubarevné brýle. Další oblíbenou skupinu jsou tzv. retro brýle, které mají kulatější tvar a v poslední době se prosazují hlavně v zahraničí. Dioptrické brýle se dělí na 2 typy obrub:
-          plastové
-          kovové 
Způsob provedení:
-          celoobruby
-          vázané obruby
-          vrtané (bezobrubové)

Tipy při výběru brýlí
1.      Zamyslete se, jak chcete v brýlích vypadat: seriózně, mladě, vesele, respektivně ?
2.      Vybírejte brýle podle příležitosti, ke které je budete nosit (např. do kanceláře, na společenské akce, pro sport). Pokud si chcete vybrat brýle, které budete moci nosit pro všechny příležitosti, aniž byste je museli vyměňovat, zaměřte se při výběru na brýle neutrální, ve kterých budete vždy vypadat upraveně.
3.      Barvu brýlí vybírejte podle toho, v jaké se cítíte dobře a která vám ladí k očím. Dále vám může při výběru pomoci zamyslet se nad tím, v jaké barvě oblečení chodíte nejčastěji. Díky tomu si tak můžete sladit brýle s vaším šatníkem. Pokud se nemůžete pro žádnou konkrétní barvu rozhodnout, zvolte raději neutrální odstín.
4.      Ženy by se při výběru brýlí měli rozhodovat i podle toho, jak chodí nalíčené. Pokud chodíte nalíčená výrazně, bude lepší pořídit si brýle méně výrazné a naopak.
5.      Brýle vybírejte v klidu a beze spěchu.
6.      Pozornost věnujte také materiálu, ze kterého jsou brýle vyrobené.

 Jak poznáte, že vám brýle sedí správně?
·         horní obruba brýlí by měla sedět maximálně v úrovni obočí i níže. Oproti tomu sluneční brýle mohou zasahovat i nad obočí.
·         Dioptrické brýle by neměly být širší než lícní kosti.Žádné komentáře:

Okomentovat