čtvrtek 21. února 2013

Plavecké brýle


Rádi plavete a chystáte se pořídit si kvalitní plavecké brýle? Potom jste na správné adrese! Nechejte se inspirovat radami ohledně výběru plaveckých brýlí, které vám pomohou k tomu, abyste byli při plavaní nadmíru spokojeni! 

Plavecké brýle slouží jako ochrana očí před zasažení vodou při plavání. Navíc umožňují skvělé a snadné vidění pod vodou. Plavecké brýle jsou taky vhodné pro použití nejen při plavání, ale také při skocích do vody, synchronizovaném plavání nebo při dalších aktivitách ve vodě. Oproti potápěčským brýlím však plavecké brýle nejsou určeny pro potápění nad 2 m a více, jelikož plavecké brýle nedokážou vyrovnávat podtlak. Výhodou plaveckých brýlí je však možnost vydechovat při plavání nosem. 

V současné době je nabídka plaveckých brýlí velice široká. Existují i brýle s antireflexní a protizamlžovací vrstvou, nebo takové, do kterých lze dosadit i odpovídající dioptrie. Mezi značku, která nabízí velice kvalitní plavecké brýle, patří například firma REBORN, jejíž výrobky byly úspěšně testované na závodech triatlonistů. 
 Jak správně vybrat plavecké brýle?

1.      Test přilnavosti - plavecké brýle uchopte do obou rukou, přiložte na oči a mírně přitlačte. Účelem je, aby vzniknul na obličeji v prostoru pod brýlemi podtlak, který by měl udržet brýle na očích i bez použití obepínací gumičky. Správnou velikost brýlí poznáte podle toho, že vám brýle na obličeji drží bez připevnění.

2.      Dále je dobré, aby vaše plavecké brýle měly posunovací nebo výměnnou nosní spojku, díky které si je uzpůsobíte podle vzdálenosti vašich očí.

3.      Obepínací gumička by měla jít snadno regulovat na požadovanou délku. Velkou výhodou je, pokud je rozdvojená, pružná a zároveň pevná.


4.      Pro komfort a bezpečí vašich očí by mely mít plavecké brýle v oblasti očí dotykové plochy opatřené kvalitní pěnou, nebo měkkou gumou s dobrou přilnavostí.


Žádné komentáře:

Okomentovat