čtvrtek 28. února 2013

Sportovní dioptrické brýle

Toužíte sportovat naplno a nechcete být přitom neustále omezováni svými dioptrickými brýlemi? Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje nošení kontaktních čoček, vybavte se kvalitními dioptrickými brýlemi, které jsou speciálně navržené pro nošení při sportu. Díky tomu si tak zajistíte absolutní pohodlí a současně si zlepšíte kvalitu soustředění při vašich sportovních aktivitách! 


Proč používat speciální brýle pro sport?

Používáním sportovních dioptrických brýlí můžete velmi efektivně zlepšit vaše sportovní výkony. Brýle vám také navíc poskytnou důležitou ochranu vašeho zraku před prachem, větrem, hmyzem nebo před mechanickým poškozením oka při úrazu. Brýle také mají tu výhodu, že jsou bezpečné i v případě jejich poškození v důsledku nárazu. Moderní materiály na výrobu rámů jako je například nylon nebo grilamid TR90, jsou totiž velmi odolné vůči deformaci. Je známo, že mnoho sportovců využívá při svých výkonech sportovní brýle i bez dioptrií. Tímto totiž získávají dokonalou ochranu svého zraku a mohou se stoprocentně soustředit na svůj výkon. Nemusíte být ale profesionální sportovci, abyste nezjistili, že brýle na které je spoleh, prostě při svých aktivitách potřebujete!


Sportovní brýle se zabroušenými zorníky
Možností jak zhotovit sportovní dioptrické brýle je zabrousit dioptrické čočky přímo do sportovní obruby. Tento způsob provedení poskytuje svému nositeli nadstandardně široké zorné pole, které je pro pohodlné a efektivní sportování téměř nedocenitelné. Tyto zorníky lze navíc upravit dle osobních potřeb uživatele. Jedná se například o přidání slunečního filtru, antireflexní vrstvy, zrcadlové vrstvy, ochrany proti poškrábání nebo jde o speciální povrchové úpravy, které eliminují usazování nečistot a ulehčují následné čištění.
Sportovní dioptrické brýle si můžete pořídit v několika designech, přičemž každý se hodí pro něco jiného. Celoobroučky jsou vhodné zejména pro vysokohorskou turistiku. Takovéto brýle jsou masivnější a tak lépe kryjí proti slunečnímu záření z bočních stran a světlu odraženému od sněhu.
Pro cyklistiku, brusle, běh nebo kolektivní sporty jsou zase vhodnější půlobroučky, které mají rám pouze nahoře, díky tomu lépe ventilují a zabraňují možnému zamlžení skel.

Sportovní brýle s dioptrickým klipem
Další možností jak získat sportovní dioptrické brýle, je pořídit si speciální dioptrický klip, který si snadno vložíte a upevníte za sportovní zorníky slunečních brýlí. Díky tomu si tak snadno zajistíte dokonalou ochranu zraku před mechanickým poškozením, povětrnostními podmínkami nebo proti UV záření.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat