pondělí 18. března 2013

Dioptrické sluneční brýle

Jste nositeli dioptrických brýlí a hledáte elegantní a účinný způsob jak si ochránit zrak před škodlivým slunečním zářením? Možností, jak skvěle vidět a zároveň poskytnout svému zraku kvalitní ochranu, existuje hned několik.

Dioptrické sluneční čočky
Do většiny kvalitních slunečních brýlí lze v současné době snadno zabrousit speciální, dioptrické sluneční čočky, přičemž máte možnost vybrat si z několika barev a odstínů. Sluneční dioptrické čočky jdou dokonce zabrousit i do velkých slunečních brýlí, které jsou v poslední době velice oblíbené. Sluneční dioptrické čočky je možné samozřejmě zhotovit i do všech dioptrických obrouček. Díky tomuto řešení často ani není poznat, že jsou vaše sluneční brýle původně dioptrické.

Sluneční klip
Speciální sluneční klip je velice praktická pomůcka, která vám pomůže velmi snadno a efektivně ochránit zrak. Sluneční klip se pomocí kolíčkového úchytu předsadí a upevní před brýle. Klip je navíc možno upravit dle tvaru a velikosti vaší obroučky. Velkou výhodou slunečního klipu je nízká cena a možnost použití pro vícero brýlí. Sluneční klip si také můžete pořídit tzv. estetický, který je možno objednat si přímo ke konkrétnímu modelu brýlí. 


Samozabarvovací brýlové čočky
Dalším skvělým řešením jsou samozabarvovací brýlové čočky, které mají tu vlastnost, že v místnosti jsou téměř čiré a až samotným působením UV záření se sami od sebe zabarví. Rozsah zabarvení se většinou pohybuje od 8 – 75 %, v závislosti na použitém materiálu, výrobci a hlavně vnějším prostředí, ve kterém se právě nacházejí. Výhodou takovýchto brýlí je to, že můžete mít jen jedny univerzální brýle pro všechno. V interiéru jsou čiré a při přechodu na slunce se automaticky zabarví do 30s. Nevýhodou brýlí je však jejich pomalejší odbarvování a také horší samozabarvování v autě, protože čelní sklo vozidla zachytává ÚV záření.

Pro jakou příležitost se sluneční dioptrické brýle hodí?
  • při čtení na slunečním světle
  • při pobytu v přírodě
  • při řízení auta proti slunci
  • při sportu (lyžování, jízda na kole)

Žádné komentáře:

Okomentovat