neděle 24. března 2013

Sluneční brýle Ray Ban

Značka Ray Ban patří mezi nejvýznamnější světové výrobce slunečních brýlí. Za dobu svojí existence, která se datuje již od roku 1937, nadchla několik generací. Pro hollywoodské celebrity stejně tak i pro současnou mládež, se značka brýlí Ray Ban stala symbolem dobrého vkusu, extravagance a prestiže.

Brýle Ray Ban jsou známé především z velké řady známých amerických filmů. Málokdo však možná ví, že za jejich vznikem stojí samotné letectvo Spojených států. Podnět k jejich vývoji dal americký pilot, poručík John MacCready, který během letů pozoroval poškozování svých očí ostrým sluncem. Začal proto hledat brýle, které jeho oči dostatečně ochrání a zároveň mu nebudou dělat nevzhledné neopálené kruhy na kůži. Žádné takové brýle však na trhu dosud nebyly, a proto se rozhodl kontaktovat společnost Bausch&Lomb. Díky tomu tak brzy spatřily světlo světa sluneční brýle Ray Ban Aviator (přezdívané též jako pilotky), které se staly doslova legendou. Ray Ban Aviator jsou naprosto výjimečné a ojedinělé svým unikátním tvarem, který perfektně chrání oči před slunečním zářením, ale zároveň nedoléhá těsně k obličeji, a díky tomu tak dokonale eliminuje ostrý přechod mezi opálenou a neopálenou částí obličeje.
Od filmu Top Gun až po Twilight
Exkluzivní sluneční brýle Ray Ban Aviator se díky svému sexy vzhledu začaly objevovat také ve světě filmu. Zásadním snímkem se pro ně stal film Top Gun s mladým Tomem Cruisem v hlavní roli. Od té doby se objevily ve více než-li 60.filmech a televizních pořadech za rok. 

Další podobnou klasikou je model slunečních brýlí RayBan Wayfarer, který byl představen již před 58 lety. I tyto brýle se již dlouhá léta těší z velkého celosvětového úspěchu. Poslední velký boom zaznamenal tento model ve filmu Twilight. Známá scéna, kdy má upír Edward na očích slušivé, černé sluneční brýle, vystupuje na parkovišti z auta a vede si před užaslýma očima celé školy svoji milovanou Bellu, se stala téměř kultovní. Je známo, že hvězdy ságy Twilight nosí brýle nejen ve filmu, ale i v osobním životě. Společnost Ray Ban se proto rozhodla na jedné ze svých tiskových konferencí veřejně poděkovat hercům Twilight, za náhlé rekordní tržby. 

Materiál slunečních brýlí Ray Ban
Kultovní brýle Ray Ban se nejen skvěle nosí a dobře vypadají. Jejich obrovská výhoda také tkví ve vysoce polarizovaných krystalických sklech, která jsou tónová ve všech odstínech tak, aby vytvořili pro vaše oči maximálně jasný ostrý pohled a UV ochranu. Obruby pro sluneční brýle Ray Ban jsou kovové či plastové a navíc odolné proti nárazu.

Žádné komentáře:

Okomentovat